Zamierzasz zaciągnąć kredyt na zakup mieszkania? Czeka Cię zatem konieczność zagłębienia się w ofertach banków. Aby wybrać optymalny dla siebie produkt, będziesz musiał porównać wybrane kredyty. To, jak z pewnością się domyślasz, wcale nie jest łatwe. Dlaczego? Na całkowity koszt kredytu składa się znacznie więcej czynników niż tylko oprocentowanie nominalne. To zresztą często jest bardzo kuszące – ma zachęcić klienta do zapoznania się z ofertą banku. Po przyjrzeniu się jednak pozostałym opłatom (np. prowizji, ubezpieczeniu) często okazuje się, że kredyt, który miał być tani, wcale taki nie jest. Z tego warto dokonać szczegółowego porównania wybranych ofert. Jeżeli chcesz zorientować się, który z dostępnych kredytów prezentuje się najkorzystniej pod względem kosztów, to sięgnij po specjalny kalkulator. Poniżej znajdziesz narzędzie, które zostało stworzone z myślą o klientach poszukujących taniego kredytu. Po wpisaniu podstawowych informacji o poszczególnych kredytach wybranych z ofert banków, szybko dowiesz się, który produkt jest najtańszy. Korzystając z udostępnionego przez nas narzędzia, odrzucisz drogie kredyty i tym samym skoncentrujesz się na wyborze najkorzystniejszej oferty.
Za pomocą kalkulatora szybko porównasz wybrane oferty. Wystarczy, że dla każdego kredytu wskażesz kluczowe paramenty, czyli: jego kwotę, okres, na który zostanie podpisana umowa, wysokość oprocentowania, prowizję i rodzaj rat. Zdobycie powyższych danych nie powinno Ci sprawić większego kłopotu – informacje te znajdziesz na stronach poszczególnych banków.
Dlaczego warto skorzystać z naszego kalkulatora, aby porównać wybrane kredyty hipoteczne? Jako osoba zainteresowana sfinansowaniem zakupu nieruchomości przez bank, z pewnością masz świadomość, że jest to zobowiązanie na lata. Nawet niewielka różnica w wysokości miesięcznych rat może spowodować, że przez cały okres spłacania kredytu oddasz bankowi kwotę większą, niżbyś musiał. Przykład? Załóżmy, że różnica między ratami dwóch kredytów hipotecznych wynosi 20 zł. Niewiele, prawda? Spłacając droższy kredyt przez 20 lat, zwrócisz do banku prawie 5 000 zł więcej, a to – jak sam przyznasz – już spora kwota.
Współcześnie każdy bank wymaga wkładu własnego od klienta zainteresowanego kredytem hipotecznym. Dlaczego? Ma to związek z wydaniem przez Komisję Nadzoru Finansowego Rekomendacji S, zgodnie z którą takie rozwiązanie w pełni zabezpiecza interesy zarówno banku, jak i klienta. Co jednak w sytuacji, gdy klient nie posiada wymaganego wkładu własnego? Jako podmioty nastawione na zysk, banki nie chcą tracić potencjalnych klientów i dlatego też niektóre z nich proponują kredytobiorcom ubezpieczenie wkładu własnego. Jeżeli zatem nie masz wystarczających oszczędności lub posiadasz pieniądze, ale część z nich chciałbyś przeznaczyć na remont lub urządzenie nabytego lokalu, istotne będzie dla Ciebie, czy bank podchodzi do potencjalnych klientów w sposób elastyczny.
Nawet jeżeli dotychczas nie zaciągałeś w bankach kredytów, to z pewnością korzystasz z innych produktów, np. rachunku bankowego. Czy wiesz, że niektóre banki proponują klientom niższą prowizję, jeżeli kredytobiorcy zdecydują się np. zawnioskować o przyznanie karty kredytowej? Inne zaś nie nagradzają w ten sposób klientów, choć zachęcają ich na różne sposoby do założenia rachunku bankowego czy skorzystania ze wspomnianej karty. Chcąc otrzymać najlepszą ofertę, również powinieneś o tym pamiętać. Być może założenie konta w banku, w którym zamierzasz zaciągnąć kredyt, wcale nie będzie Ci się opłacać, a to ze względu na wysokie opłaty za jego prowadzenie czy obsługę karty płatniczej.
Pozostaje też kwestia opinii, jaką bank ma wśród klientów. Na polskim rynku działa wiele banków, nie ma zatem potrzeby, abyś korzystał z oferty tych, które są drogie, a dodatkowo stosują w przygotowanych umowach zapisy niekorzystne dla klientów. Chcąc dobrze wybrać, możesz np. poczytać wątki na temat kredytów hipotecznych na portalach poruszających tematykę finansową. W ten sposób zorientujesz się, czy dany bank prowadzi elastyczną politykę, a zatrudnieni przez niego doradcy ds. kredytów hipotecznych faktycznie starają się pomóc klientom.
Skorzystaj z przygotowanego przez nas kalkulatora, aby szybko porównać wybrane kredyty hipoteczne. To nic Cię nie kosztuje, a możesz wiele zyskać – zorientujesz się, które oferty są najkorzystniejsze pod względem finansowym i dodatkowo zaoszczędzisz sporo czasu.
Ukończył studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Pisze porady, których celem jest pomóc wszystkim poszukującym dla siebie kredytu hipotecznego. Tłumaczy najważniejsze pojęcia pojawiąjące się w tym procesie i ułatwia dotarcie do najlepszych ofert kredytowych w Internecie.